Emu hnědý
Ve výběhu můžete vidět pštrosům příbuzného emu hnědého (Dromaius novaehollandiae). Emu je po pštrosovi dvouprstém druhý největší pták světa. Stejně jako on není schopen létat, ale zato je výborným běžcem a také plavcem. O vejce i o mláďata se stará samec.
Společně s emu obývají výběh také husy kuří (Cereopsis novaehollandiae) a ovce domácí - merino (Ovis ammon f. aries).
Merino je plemeno ovce ceněné především pro svou jemnou vlnu. Z původně typicky vlnařského plemene bylo vyšlechtělo plemeno s kombinovanou užitkovostí vlnařsko-masnou. Chov ovcí merino se rozvinul ve středověku ve Španělsku a to na něj mělo fakticky až do 18. století monopol. Vývoz těchto ovcí ze Španělska byl považován za zločin, který se trestal smrtí. Do Austrálie, která je v současnosti hlavním producentem merinové vlny, se dostaly až v 19. století. Merinové ovce mají velmi tenké chlupy a zřasenou kůži. Díky tomu mají větší plochu pokožky a vyprodukují tak více vlny – roční stříž je okolo 5 kg u bahnic a až 9 kg u beranů. Zbarveny jsou bíle, béžově nebo světle šedě. Dosahují hmotnosti až 100 kg a výšky v kohoutku 70 cm.
Jednotlivá vlákna merino vlny jsou velmi tenká. Jejich tloušťka je udávána v mikrometrech (milióntina metru) - od 24,5 µm až po méně než 15 µm. Lidský vlas má průměrnou tloušťku 70 µm.